Настан на Студентскиот пленум: Пратениците го трчаат почесниот круг! – РЕФОРМСКИ МАРАТОН

silly_olympics

Соопштение од Студентскиот пленум:

„Почитувани колеги и граѓани!
Пред пратениците во Собранието на РМ ќе се најдат измените за законот во високото образование во среда. Да одиме и соодветно да ги пречекаме маратонците пред финишот, односно собраниските порти, со громогласен аплауз и честитки во трката за лоши реформи во образованието!

Ги покануваме сите студенти и граѓани да дојдат со свои пароли и свирчиња за да ги бодриме маратонците во нивната тешка трка – кој прв да стисне „ЗА“ законот и упропастување на образованието!

14 јануари 2015 (среда), 11:00, пред собранието на Република Македонија!“

Врска до фејсбук-објавата за настанот

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s